Uzak Gitmeler Üzerine..

Yollar
Nasıl aşılıyordu

İnsanlara gitmeyi?

Bitmeyen Bir Gece Yaralamasından.. - 2011-12-29

Paylaş: Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş

 

Aklımın ucundan geçiyor işte bazı bazı. Beni sevmeyen hatta hiç sevmeyen birini düşünmek hala. Kötü oluyorum be kadın, adının esiri oluyorum. İstemediğimi söylesemde, hala duymak istiyorum adını. Geceleri aklımdan geçen isimler arasında bir numarada sen geliyorsun.
 
Ruhumu iki duvar arasına, sıkıştıran kirli bir geçmişti aslında beni düşünceden düşünceye sürükleyen hallerin. Ben kimi sevsem sendin yada sen olmak zorundaydın, en azından çok önceleri. Her şeyden önceleri yani.
 
Her tatlı hatıra gibi gülümseyip geçemiyorum, aklıma iliştiğin yalnızlık vakitleri. Arkadaşlarıma, aileme senden bahsetmiyorum bile ama sırf bahsetmediğim içinde tek başıma kalmaktan korkuyorum. Ne zaman yalnız kalsam; kapıyı açmaya, pencereden bakmaya korkuyorum. Geleceğini beklemek değilde, anımsamak diye bir çehreni.
 
Yüzüm asılı kalıyor, gülüşlerini anımsatan bir kadının yüzünde. Her şey bu kadar mı sana benzer? Düşlediğim yastık kenarı hayallerim, neden taşıyor her anımsama da gözlerimden?
 
Kimsenin bilmediği saatlerde seni izliyorum, genelde gece. İz düşümlerimde seninle kesişiyor artık, sustuğum zamanlar. Hala kapıyı çalmadan geliyorsun. Beni sevmediğini söylerken, neden benden gitmiyorsun? Alıp veremediğin ne kaldı ki benden? Neyim varsa aldın, kime gittiysen artık benden aldıklarını ona benzettin. Canımdan bezmeye ramak kalmışken, hala aklımdan uçup gidememen daha bi öldürüyor beni.
 
Duvar, duvar üzerine biniyor ruhumun ücra köşelerinde; saatini bilmediğim bir yalnızlık diliminde kibrit çakımı kadar parlıyorsun dilimde. Her yanım turuncuya bulanıyor, ışığın icadından habersiz kalmış odamın ortasında. Bir akşam kızıllığı gibi, bir gidiş gibi. Ama o turuncu, o yanmışlık kokusu, senden daha asil üstelik.
 
Bir gece daha senden kalan yanık izleriyle tükendi, yalın yalanlarla ben seni yine unuttum.

İlgili Aramalar: Bitmeyen Bir Gece Yaralamasından..

Bu şiir 655 kez okundu. 1 yorum.

YORUMLAR   

 (Yorum Yaz)

2012-09-28 00:00:00 (Cevap Yaz)

söylenemeyen sözlerin boğazda düğüm olması gibi..artık sana ağır gelmesi gibi.. yüreğinize sağlık.

Eserlerin sahibinden izinsiz kopyalanması "5846 SAYILI FİKİR SANAT ESERLERİ YASASI"na göre suçtur!!